Spelarinfo: Henrik Stavvik | Sharpligan

Personlig information

Foto av Henrik Stavvik
Namn: Henrik Stavvik
Födelsedag (Ålder):27. juli 1985 (32)
Tröjnummer:11
Position:Forward

Bakgrundsinformation

Smart forward som med sin rutin kan avgöra vilken match som helst. Missar sällan när bollen är i boxen! Given i startelvan!

Matchhistorik

MatcherStartuppställninginutMin. speladeMålAssistFrispark, orsakadGult kortGul-Rött kortRött kortStraffmålFutsalstraffmålSjälvmål
måndag, 2014-04-21Norrstrands IF1-0Forshaga IF10185000000000
lördag, 2014-05-03IFK Sunne2-2Forshaga IF10189000100000
fredag, 2014-05-09Forshaga IF2-0Strömtorps IK10187100000000
fredag, 2014-05-16Västanvik AIF6-1Forshaga IF10090000000000
tisdag, 2014-05-20Sommarro IF3-0Forshaga IF10175000000000
fredag, 2014-05-23Forshaga IF1-1Hertzöga BK10163000000000
tisdag, 2014-05-27Forshaga IF3-1Torsby IF1010200000000
söndag, 2014-06-01FBK Karlstad5-0Forshaga IF10090000000000
Totalt806579300100000

Statistik

TävlingLagSpelade matcherStartuppställninginutMin. speladeMål Assist Frispark, orsakad Gult kort Gul-Rött kort Rött kort Straffmål Futsalstraffmål Självmål 
FOSAB CupForshaga IF00000000000000
SharpliganForshaga IF1616001440920400000
SharpliganForshaga IF7523414010100000
SharpliganForshaga IF8806579300100000
SolstabussliganForshaga IF 23300270000100000
Totalt34322927031230700000

Spelarkarriär

TävlingSäsongLagPosition
FOSAB Cup2014Forshaga IFSpelare
Sharpligan2013Forshaga IFForward
Sharpligan2015Forshaga IFForward
Sharpligan2014Forshaga IFForward
Solstabussligan2013Forshaga IF 2Forward
loader
Länsförsäkringar Värmland
Swedbank
ICA Supermarket Forshaga
Stadium Team Sales
Stora Enso