Spelarinfo: Henrik Stavvik | Sharpligan

Personlig information

Foto av Henrik Stavvik
Namn: Henrik Stavvik
Födelsedag (Ålder):27. juli 1985 (32)
Tröjnummer:11
Position:Forward

Bakgrundsinformation

Smart forward som med sin rutin kan avgöra vilken match som helst. Missar sällan när bollen är i boxen! Given i startelvan!

Matchhistorik

MatcherStartuppställninginutMin. speladeMålAssistFrispark, orsakadGult kortGul-Rött kortRött kortStraffmålFutsalstraffmålSjälvmål
söndag, 2015-04-19Forshaga IF2-3Strömtorps IK01035000000000
lördag, 2015-04-25IK Arvika Fotboll7-0Forshaga IF10090000000000
fredag, 2015-05-01Forshaga IF3-2Töcksfors IF10090010000000
fredag, 2015-05-08SK Sifhälla2-0Forshaga IF10164000100000
fredag, 2015-05-15Forshaga IF1-0Torsby IF10166000000000
fredag, 2015-06-12Forshaga IF1-1Kils AIK10146000000000
onsdag, 2015-06-24Strömtorps IK2-0Forshaga IF01023000000000
Totalt523414010100000

Statistik

TävlingLagSpelade matcherStartuppställninginutMin. speladeMål Assist Frispark, orsakad Gult kort Gul-Rött kort Rött kort Straffmål Futsalstraffmål Självmål 
FOSAB CupForshaga IF00000000000000
SharpliganForshaga IF8806579300100000
SharpliganForshaga IF1616001440920400000
SharpliganForshaga IF7523414010100000
SolstabussliganForshaga IF 23300270000100000
Totalt34322927031230700000

Spelarkarriär

TävlingSäsongLagPosition
FOSAB Cup2014Forshaga IFSpelare
Sharpligan2014Forshaga IFForward
Sharpligan2013Forshaga IFForward
Sharpligan2015Forshaga IFForward
Solstabussligan2013Forshaga IF 2Forward
Länsförsäkringar Värmland
Swedbank
ICA Supermarket Forshaga
Stadium Team Sales
Stora Enso